gallery/logo ltk_transparent
gallery/itf_official_logo
gallery/tiger_2018_2

2018.gada 31.martā un 1.aprīlī, Latvijas Tekvon-do federācija aizvadīja kārtējo starptautisko Tekvon-do ITF turnīru  “Baltijas Tīģerēns 2018”. Turnīrs tiek rīkots jau 6 reizi un tradicionāli spēj piesaistīt arvien jaunus pašmāju un ārvalstu dalībniekus, kā arī aktīvā dzīvesveida piekritējus un atbalstītājus.

Šogad Tekvon-do turnīrs tika rīkots sportistiem vecumā no 5-17 gadiem un turnīrā “Baltijas Tīģerēns 2018” pavisam dalību ņēma 402 dalībnieki no Zviedrijas, Krievijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Gan pašmāju, gan ārvalstu komandu sportisti aktīvi sacentās vairākās dažādās disciplīnās, kur demonstrēja ne tikai savas fiziskās, bet arī rakstura un psiholoģiskās īpašības, un spējas divu dienu garumā. Līdzīgi kā pagājušajā reizē turnīrā sacensības norisinājās tradicionālajās Tekvon-do disciplīnās – sparingā un komplekso vingrinājumu “TUL” sacensībā. Netika aizmirsts arī par aizraujošo komandu stafeti un gladiatoru cīņām, kur aktīvi piedalījas sportisti neatkarīgi no vecuma.

Lai šī gada turnīru padarītu aizraujošāku un atmiņā paliekošāku, Latvijas Tekvon-do federācija turnīra programmā šājā gadā iekļāva divas jaunas disciplīnas – sitienu spēka sacensību un sitienu summārās enerģijas testu, kur sportisti veica sitienus uz speciāli un tehniski aprīkota trenažiera, kas fiksēja katru sitienu un rezultātu atspoguļoja uz ekrāna. Sacensība uz šī trenažiera noritēja ļoti emocionāli un skatītāji, treneri, kā arī paši sportisti ar lielu interesi sekoja līdzi notiekošajam un atbalstīja savus sportistus sacensības laikā.

gallery/tiger_2018_7
gallery/tiger_2018_3
gallery/tiger_2018_6

„Baltijas Tīģerēns” organizators un Latvijas Tekvon-do federācijas prezidents – meistars, Vjačeslavs Semenkovs (8 Dan) uzskata, ka jaunās paaudzes iesaistīšanā sportā un aktīvā dzīvesveida piekopšanā mūsdienās ir ļoti aktuāla, un Latvijas Tekvon-do federācija ar katru reizi cenšas, lai turnīri jaunajai paaudzei būtu saistoši, interesanti un rosinātu interesi par sportu, cīņas mākslu un aktīvo dzīvesveidu kopumā. Sacensības “Baltijas Tīģerēns” ir ļoti labs veids kā apvienot, gan pieredzējušākus sportistus, gan pašus jaunos un iesācējus. Paralēli tradicionālajām Taekwon-do ITF sacīkstēm tiek organizētas atraktīvās gladiatoru cīņas un komandu stafetes, kas rada iespēju plašākam interesentu lokam uzsākt savas sportiskās gaitas arī bez nopietnas iepriekšējas pieredzes.

Vjačeslavs Semenkovs atzīmē to, ka šajā turnīrā pirmo reizi tika izmantota elektroniskā tiešāšanas sistēma, kā arī vienota sacensību rezultātu un dalībnieku statistikas uzskaites programmatūra, kas starptautiskā mērogā jau ir novērojams tādos augsta līmeņa turnīros kā Eiropas čempionāti un tamlīdzīgi. Latvijas Tekvon-do federācija cenšas neatpalikt un aktīvi seko līdzi iespējām attīstīties un pilnveidoties, lai ikvienam, gan dalībniekam - sportistam, gan arī tiesnešiem, būtu vairāk priekšrocību.

Starptautiskā Taekwon-do ITF turnīra “Baltijas Tīģerēns 2018” komandu kopvērtējumā 1. vietu ar 53 izcīnītām medaļām (23 zelta, 16 sudraba, 14 bronzas) ieguva sporta klubs “Katleri” no Igaunijas, Tallinas. Otro vietu ar 33 izcīnītām medaļām (11 zelta, 11 sudraba, 11 bronzas) – sporta klubs “LTCS” no Rīgas (treneri - Vjačeslavs Semenkovs, Armands Šļars, Šarmena Lukaševiča), taču 3. vietu ar 17 izcīnītām godalgotām vietām (8 zelta, 5 sudraba, 4 bronzas) izcīnīja sporta klubs “Kvon” no Igaunijas, Mardu pilsētas.

Šis, Latvijas Tekvon-do federācijas organizētais turnīrs, spēja sapulcināt vislielāko dalībnieku skaitu salīdzinot ar iepriekš organizētajiem Tekvon-do turnīriem, kas liecina par pieaugošu cilvēku interesi un viņu pievēršanos aktīvam, un veselīgam dzīvesveidam, kā arī liecina par ārvalstu komandu un sportistu pozitīvo novērtējumu attiecībā uz organizējamo turnīru, kas tiek rīkots ne pirmo reizi.

gallery/tiger_2018_1
gallery/tiger2019

Veiksmīgi aizvadīts starptautiskais Taekwon-do ITF turnīrs – “Baltijas Tīģerēns 2018”